Go to Top

Studia II stopnia

Czym jest Inżynieria Elektryczna w Pojazdach Samochodowych?

Studia II stopnia Inżynieria Elektryczna w Pojazdach Samochodowych (IEPS) są prowadzone na kierunku Elektrotechnika, Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Studia te, wychodzą naprzeciw dużemu zapotrzebowaniu na specjalistów w branży samochodowej. To zapotrzebowanie wynika z faktu, że inżynieria elektryczna w pojazdach samochodowych jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi branży automotive. Przez ostatnie kilka lat jesteśmy świadkami lawinowego rozwoju nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych aut. Można śmiało powiedzieć, że obecnie udział i znaczenie urządzeń elektronicznych we współczesnych pojazdach dominuje nad rozwiązaniami klasycznymi, znanymi jeszcze z początku lat 2000.

Dla kogo?

Studia II stopnia Inżynieria Elektryczna w Pojazdach Samochodowych są dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą samochodową. W szczególności zapraszamy studentów, którzy ukończyli studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika, elektronika, automatyka lub pokrewnym. Jeśli interesują Cię nowe technologie i myślisz o karierze związanej z budową nowoczesnych pojazdów, to specjalność IEPS jest dla Ciebie. Absolwenci tej specjalności zostaną wyposażeni w szeroką wiedzę i umiejętności zgodnie z zakresem technologii wykorzystywanych we współczesnych pojazdach samochodowych.

Na Youtube znajduje się wideo ze spotkania informacyjnego dla kandydatów na studentów specjalności IEPS.

Jaki jest program studiów?

Studia Inżynieria Elektryczna w Pojazdach Samochodowych podążają za najnowszymi trendami branży samochodowej. Współpraca z firmami, które są liderami na rynku automotive (np. Delphi) zapewnia aktualność przekazywanej wiedzy. Ponadto studia II stopnia IEPS gwarantują kompleksową wiedzę z zakresu technologii elektrycznej, elektroniki i informatyki – dziedzin, dzięki którym następuje gwałtowny rozwój motoryzacji, w tym pojazdów elektrycznych. Uzupełnieniem będzie wiedza z zakresu napędów, dynamiki pojazdów czy aktywnych systemów bezpieczeństwa. Poniżej znajduje się tylko kilka wybranych przedmiotów z oferty:

  • Systemy sterowania silników spalinowych
  • Dynamika pojazdów
  • Podzespoły elektryczne pojazdów samochodowych
  • Sensoryka samochodowa
  • Samochody hybrydowe i elektryczne
  • i inne..